Полагањем венаца на спомен-обележје погинулим припадницима Министарства унутрашњих послова, показном вежбом и програмом на Тргу ослобођења, данас је у Зајечару обележен Дан полиције, Дан Министарства унутрашњих послова и крсна слава МУП-а – Света Тројица.
Том приликом одата је пошта полицијским службеницима који су изгубили животе обављајући своју дужност у одбрани закона и отаџбине. Након минута ћутања, у присуству бројних званица, у оквиру церемоније венце су положиле делегације Полицијске управе у Зајечару, Града Зајечара, општина Књажевац и Сокобања, као и представници Удружења пензионера органа унутрашњих послова, Удружења ветерана Посебних јединица полиције, Синдиката српске полиције и Независног синдиката полиције.
Током церемоније истакнуто је да полицијски позив представља частан и одговоран посао који захтева свакодневну посвећеност и спремност на жртву зарад безбедности грађана.
Спомен-обележја испред Полицијске управе у Зајечару посвећена су четворици погинулих припадника полиције са подручја Зајечарског округа – Радовану Главинићу из Полицијске станице Бољевац, Бори Стефановићу из Полицијске станице Сокобања, Ивици Божиновићу из Полицијске станице Књажевац и Ивану Ђурђевцу из Полицијске управе Зајечар.
По завршетку церемоније полагања венаца, уследило је резање славског колача у сали Полицијске управе у Зајечару.

У оквиру обележавања Дана полиције на Тргу ослобођења организована је и презентација возила и опреме полиције и ватрогасно-спасилачких јединица, док су најмлађи посетиоци имали прилику да се упознају са делом опреме и рада припадника Министарства унутрашњих послова.
Посебну пажњу привукла је јавно-показна вежба „Симулација саобраћајне незгоде“, током које је демонстрисана координација полиције, ватрогасаца-спасилаца и хитних служби у реаговању на кризне ситуације. Циљ вежбе био је подизање свести грађана о значају безбедног понашања у саобраћају и правовремене реакције надлежних служби.

Из Полицијске управе Зајечар свим припадницима Министарства унутрашњих послова овом приликом упућене су честитке поводом Дана полиције и славе МУП-а, уз жеље за добро здравље, професионални успех и безбедан повратак породицама након сваке службене дужности.

