На 36. седници Скупштине општине Књажевац једна од најважнијих тачака дневног реда био је ребаланс буџета, о коме је говорио председник општине Милан Ђокић. Ребалансом је буџет општине увећан за више од 287 милиона динара, захваљујући средствима добијеним од ресорних министарстава.
– Највећи део новца, преко 176 милиона динара, опредељен је за реконструкцију Дома здравља у Књажевцу.
– За изградњу насипа на левој обали Тимока и заштиту од изливања реке обезбеђено је више од 45 милиона динара.
– Додатних 17 милиона динара намењено је подршци породицама и ученицима, кроз програме као што су стипендије, бесплатне ужине и смештај у интернату.
Председник Ђокић је том приликом најавио и нову меру подршке породицама, деци и образовању да ће од септембра сви ученици првог разреда основних школа на територији општине Књажевац добити бесплатне уџбенике.
Како је истакнуто на седници, из Министарства државне управе и локалне самоуправе обезбеђено је и 6,7 милиона динара за израду фасаде на новој згради ЈКП „Стандард“, док је 4,66 милиона динара добијено од Министарства за борачка и социјална питања за услугу „Помоћ у кући“, односно ангажовање геронто домаћица.
Председник општине подсетио је и на, како је навео, рекордно извршење буџета у прошлој години које је износило 98,4 одсто, док је у првом кварталу ове године извршење већ достигло 32,8 процената.

