Општина Књажевац и Министарство заштите животне средине реализују пројекат током којег ће бити уклоњено 14 дивљих депонија на територији књажевачке општине. За ове намене Министарство је издвојило милион и 300 хиљада динара, а учешће општине Књажевац је 325 хиљада динара. Тренутно се чисти дивља депонија у Доњем Зуничу, а очишћене су депоније у Штипини, ромском насељу, у Трговишту код каменолома, у Жуковцу, Берчиновачком брду, Вини, као и део потеза код Сврљишког Тимока. У наредном периоду биће очишћене и депоније у Белом Потоку, депонија између Орешца и Миљковца, у Минићеву, Трговишту, као и депоније код Васиља и на простору код насеља Дубрава ка Трговишком Тимоку.