У Регионалном центру за стручно усавршавање Књажевац додељени су сертификати младим полазницима, који су успешно завршили обуке за помоћника кувара, масера и дигитални маркетинг, а кроз Програм професионалних обука за незапослене.
Једна од полазница Обуке за дигитални маркетинг на друштвеним мрежама Маја Динић прошла је, поред ове, за коју је и добила сертификат, још две обуке: обуку за младе предузетнике и обуку за израду веб сајтова. Иако је по струци правник, себе је пронашла у дигиталном маркетингу.
Себе видим као успешну особу, јер сам јако амбициозна, желим што више да научим како о послу, тако и о самом маркетингу и дистрибуцији. Желим да подстакнем младе из руралних средина да се баве сеоским туризмом, или, рецимо да они који на селу чувају козе, да од козјег млека праве разне козметичке производе. Овај сертификат ми значи, он је једна лествица више ка мом даљем усавршавању. Надам се да ће ускоро бити тих неких едукација као што је графички дизајн, јер искрено, мени то иде од руке.Планирам да отворим и своју фирму за израду женских чарапа у будућности, рекла је Маја Динић.
Од четири града у којима су реализоване ове обуке, највеће интересовање за њима било је у Књажевцу. Сертификате младим Књажевчанима уручили су Владан Јеремић, директор Регионалне агенције за развој Источне Србије и Бобан Костандиновић, стручни сарадник у РАРИС-у.
РАРИС је реализовао један пројекат који се зове “Вештине за послове”, у сарадњи са Регионалном агенцијом Браничево-Подунавље из Пожаревца. То је пројекат који је финансирала Краљевина Норвешка, који има за циљ да помогне младима, становницима руралних подручја и осетљивим групама из неколико мање развијених општина, да би стекли нека знања и вештине који могу бити од помоћи код налажења посла или отпочињања сопственог бизниса. У оквиру овог пројекта, ми смо имали обуке у четири града: Неготин, Кладово, Сокобања и Књажевац. Укупно је у сва ова четири града 46 полазника успешно завршило обуке, прошло испите. Обуке су биле за она занимања која су везана за туризам и повезане секторе, обуке су биле за масере, за помоћнике кувара, педикире и маникире и за дигитални маркетинг. Свако од младих је могао да одабере шта га од тих обука занима, које вештине хоће да стекне… Обуке су биле потпуно бесплатне, састојале су се из теоретског дела, који су предавања и вежбе, а затим су имали практичну наставу у зависности од посла којим су хтели да се баве. Обуке су почеле још марта месеца, у неколико циклуса се то завршавало, а ово је последња подела сертификата и полако улазимо у крај ових обука. Оно што ми је посебно драго да већ има младих који су успели да се запосле, захваљујући овим стеченим знањима, рекао је за Књажевачку хронику Владан Јеремић, директор Регионалне агенције за развој Источне Србије.